“Latvijas skolas soma”

22.11.2018.

Šajā gada 21. novembrī. Daugavpils Stropu pamatskola – attīstības centra 8.a, 8.b, 9.a, 9.b, 9.-10.surdo klašu skolnieki iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros piedalījās braucienā uz Rīgu, uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju un Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju, lai paplašināt savas zināšanas Latvijas vēsturē un iegūt informāciju, kura var noderēt valsts pārbaudes darbos.


Latvijas Nacionālā vēstures muzejā skolēni iepazinās ar Latvijas vēstures notikumiem un procesā apskatīja izstādes, fotogrāfijas, noklausījās lekciju “Latvija no valsts dibināšanas līdz mūsdienām”.

Pēc tam mūsu skolēni bija laipni gaidīti Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, kur ar gida palīdzību tika iepazīstināti ar interesantiem vēsturiskajiem faktiem Rīgas Krusta baznīcas apskates laikā, vēl bērni apskatīja muzeja izstādi kur varēja redzēt Latvijas mantojumu un lepnumu, no senajiem laikiem. Aktīvais pasākums “Meklēsim dzīvnieku atveidus Krustejā” arī gaidīja mūsu skolēnus, kura viņi piedalījās ar lielu prieku un iniciatīvu.

Ceļojuma gaitā skolēni apskatīja Latvijas Brīvības pieminekli, apskatīja Svētā Pētera baznīcu un pavadīja jauku laiku, staigājot Vecās Rīgas ielās.

Atpakaļbraucienā skolēni dalījās ar iespaidiem par redzēto un dziedāja dziesmas no laba noskaņojuma, jo ne katram mūsu bērnam ir iespēja apskatīt Latvijas galvaspilsētu.

Informāciju sagatavoja N.Hvostova un O.Borisovs