Daugavpils pilsētas logopēdu, surdopedagogu un speciālo pedagogu metodiskās apvienības pieredzes apmaiņas seminārs, veltīts Eiropas logopēda dienai

14.03.2019   

      2019.gadā 7.martā Daugavpils Stropu pamatskola – attīstības centrs organizēja pilsētas speciālistu metodiskās apvienības semināru, veltītu Eiropas logopēda dienai.


     

      2019.gadā 7.martā Daugavpils Stropu pamatskola – attīstības centrs organizēja pilsētas speciālistu metodiskās apvienības semināru, veltītu Eiropas logopēda dienai.

      Pilsētas speciālisti bija aicināti apmeklēt mūsu Daugavpils Sinagogas muzeju “Ebreji Daugavpilī un Latgalē”. Semināru vadīja Daugavpils Stropu pamatskolas – attīstības centra skolotājs Josifs Ročko. Viņš pasniedz šaha un dambretes nodarbības mūsu skolā, kā arī ir Sinagogas muzeja dibinātājs, vadītājs, vairāku grāmatu autors, pētnieks, vēsturnieks, Latvijas novadu pētnieks, luda Bērziņa Starptautiskās prēmijas laureāts, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris.

      Josifs Ročko stāstīja logopēdiem, speciāliem pedagogiem un surdopedagogiem par ebrēju tautas seno vēsturi, tradīcijām, dzīvi Latgalē, Daugavpilī. Tika rādīti eksponāti ar izcilāko Latvijas ebreju fotogrāfijām. Tika pastāstīts par ebreju svētākajām un nozīmigākajām vēsturiskām vietām pasaulē. J.Ročko iepazīstināja pedagogus ar šīs tautas sasniegumiem darbā, zinātnē, ikdienas dzīvē. Speciālisti dzirdēja Josifa Ročko izpildījumā ebreju (jidiš) valodu. Tika stāstīts par altāra nozīmi sinagogā, par svētām grāmatām. Semināra klātesošie bija iepazīstināti ar ebreju žurnāliem, kalendāriem, grāmatām, kā arī sinagogas svētām grāmatām – Toras tistokris.

            Visie apmeklētāji bija pateicīgi par novadīto semināru Daugavpils Sinagogas muzejā.

            Rakstu sagatavoja Daugavpils pilsētas logopēdu, surdo pedagogu, speciālo pedagogu

MA vadītāja I.Valentanaviča