"Karjeras nedēļa mūsu skolā"

07.11.2018.

Karjeras nedēļu jau sesto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) un to finansē ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.


Šogad Karjeras nedēļa vienlaikus notiek 47 Latvijas pilsētās un novados no 8. līdz 12. oktobrim.

             Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kas aktualizē savlaicīgas un apzinātas tālākās izglītības un karjeras izvēles nozīmi veiksmīgas personiskās dzīves veidošanā.

             Tās laikā jauniešiem ir iespēja:

                      ·         iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos,

                      ·         tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem,

                      ·         apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas.

              Šī gada Karjeras nedēļas centrālā tēma bija  karjeras vadības prasmes un to loma karjeras plānošanā, uz ko aicināja devīze “Tavs karjeras skrejceļš!”.

              Arī mūsu skolas audzēkņi aktīvi piedalījās karjeras nedēļas pasākumos.

              Pirmdien, 8.oktobrī, skolas parlamenta pārstāvji apmeklēja KN Atklāšanas pasākumu “Karjeras māja” , kurš norisinājās Daugavpils Zinātkāres centrā Zinoo. Aleksis Daume (ļoti harizmātisks cilvēks, koučs-izaugsmes treneris) diskutēja ar skolēniem par domāšanas stratēģijas attīstību, mērķu apzināšanu un sasniegšanu dzīvē.

             Visas nedēļas garumā pamatskolas skolēni devas mācību ekskursijās. 7.-9.klašu skolēni apmeklēja Daugavpils Būvniecības tehnikumu. Pasākuma laikā viņiem bija iespēja iepazīt dažādas profesijas: arhitektūras tehniķis, interjera noformētājs, apdares darbu tehniķis, sausās būves tehniķis, lokmetinātājs MAG un gāzmetinātājs OAW, ceļu būvtehniķis, inženierkomunikāciju tehniķis un montētājs, autodiagnostiķis un autoelektriķis.

             6.b klases audzēkņi devas mācību ekskursijā uz uzņēmumu ‘’Daugavpils siltumtīkli’’. Ekskursijas laikā skolēni guva informāciju par to, kā notiek siltumenerģijas ražošana, pārvalde, sadale un realizācija no koģenerācijas stacijām. Viņi arī uzzināja par elektriķa, enerģētiķa un inženiera profesijām.

             Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupa sadarbībā ar LCB filiāle Ceriņu bibliotēku piedāvāja mūsu 5.b klase skolēniem aizraujoši interesantu pasākumu “Kā tas ir – būt policistam?”. Skolēniem bija iespēja iepazīt policijas ikdienas darbu, galvenos pienākumus un funkcijas.

             6.a un 5.a klases skolēni devas uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, lai piedalīties interaktīvajā nodarbībā “Profesijas laiku lokos”. Pasākumā laikā skolēnus ar interaktīvu metožu palīdzību iepazīstināja ar to, kādas profesijas bijušas senāk, kuras  profesijas laika gaitā izzudušas, kuras izmainījušās,  bet, kuras izdzīvojušas līdz mūsdienām. Visiem skolēniem bija iespēja aplūkot dažādus vēsturiskus amatu darbarīkus un profesijās izmantojamos aprīkojumus, darba piederumus.

           Arī šonedēļ  6.a un 5.a klases skolēni turpinās iepazīt daudzveidīgo profesijas pasauli. 17. oktobrī ciemos pie viņiem atbrauks Svetlana Lapāne, LCB filiāle Jaunbūves bibliotēkas darbiniece,  ar pasākumu “Iepazīsti profesiju daudzveidību…”  . Katrs pasākuma dalībnieks gūs priekšstatu par nepieciešamajiem izglītības posmiem konkrētas profesijas apguvei, izspēlēs interaktīvu spēli un piedalīsies citās jautrās aktivitātēs. Bērniem varēs tuvāk iepazīties ar populārākajām profesijām un grāmatu izstādi “Zem profesiju cepures”.