Runas, valodas un dzirdes attīstīšanas nedēļa, veltīta Latvijas 100 gadu jubilejai “Mēs esam Latvijas tauta!”

15.11.2018.

 Latvija, Latvija!

Dzimtene mana! Tu – labā!

Likteņa zvanā kāds jaunu laikmetu sit…

Latviešu dvēseles senseno brīnumu glabā,

Novembrī skaistāko vārdu – Astoņpadsmit!

/Lūcija Sāgameža-Nāgele/

 

05.11.2018. – 09.11.2018. Daugavpils Stropu pamatskolā – attīstības centrā skolas logopēdes I.Valentanaviča, Ļ.Urbanoviča, J.Markušonoka, V.Martinova, L.Li, M.Gamarnik, A.Skladova, M.Vasalauskiene, speciālā pedagoģe N.Golubeva, surdopedagoģes L.Siņakova un L.Ivanova organizēja izglītojamajiem interesantu nedēļu, veltīto Latvijas 100 gadu jubilejai “Mēs esam Latvijas tauta!”.

            Visas nedēļas laikā skolas pedagogi kopā ar skolēniem veica dažādu literatūras avotu un valsts vēstures materiālu apskati, lasīja stāstus un dzejoļus par mūsu Republiku, par to, ka 11.novembrī Latvija atzīmē Lāčplēša dienu. Skolēni klausījās un paši lasīja eposu par Latvijas varoni Lāčplēsi, gatavojās Lāpu gājienam. Skolēni pilnveidoja savas zināšanas un izpratni par mūsu valsts neatkārtojamo skaistumu. Veidoja izpratni par nozīmīgumu būt piederīgam savai Latvijas valstij un patriotiski noskaņotam cilvēkam.  Izglītojamie runāja un stāstīja par valsts simboliem un svētkiem, kuri audzinā bērnos patriotiskumu. Izglītojamie pilnveidoja zināšanas par svinēšanas tradīcijām valsts svētku dienās. Skolēni rādīja un stāstīja, kādas aploksnes viņi sagatavoja vecākiem Latvijas 100 gadu jubilejai, kā arī bērni stāstīja par to, kā šogad tiks svinēta valsts Neatkarības proklamēšanas diena 18.Novembrī.

Runas, valodas un dzirdes attīstīšanas nedēļā izglītojamie rādīja savu radošumu, lielu vēlmi izpildīt darbus  neatkārtojami, izcili. Skolas pedagogu un bērnu darbs tika veltīts, lai izjustu mīlestību un piederību savai valstij Latvijas 100 gadu jubilejā.   

Rakstu sagatavoja DSPAC metodiķe, logopēde I.Valentanaviča


Logopēdiskās nedēļas ietvaros par godu Latvijas proklamēsanas gadadienai