Šodiena skatās rītdienā

01.06.2017.

2016./2017. mācību gadā mūsu Daugavpils logopēdiskā internātpamatskolas - attīstības centra izglītojamie piedalījās pilsētas bērnu zīmējumu konkursā “Šodiena skatās rītdienā”, kuru organizēja DINA ART un “Latgales vienotība”.

Konkursā tika piedāvāti logopēdiskās skolas 1.-5. klašu skolēnu 17 mākslu darbi. Tā rezultātā kompitenta žūrija  augsti novērtēja bērnu darbu radošumu un šī pasākuma dalībnieki tika pieņemti Latgales novada 21 izglītības iestāžu konkursa dalībā. Mūsu izglītojamie savos darbos attēloja to, kā viņi spēj ieraudzīt ap sevi skaisto un izteikt to ar krāsu dažādību un vārdu palīdzību. Konkursa rezultātā labākie mākslas darbi tika izdoti bērnu radošu darbu grāmatā “Šodiena skatās rītdienā”.

Katram no mums ir jāsaprot to, ka izglītojamo radošā pieeja mācībās, darbu izpildīšanā attīsta mūsu bērnos ne tikai mākslinieciskās spējas, gaumi, mīlestību pret skaisto, bet arī spēju strādāt ar dažādu veidu tehnikām: akvereli, guašu, pasteļkrītiņiem, zīmuļiem, aplikāciju un dabas materiāliem. Galvenais, ka jau no bērnības mūsu paaudzei attīstās mīlestība pret savu dzimto novadu. Katrā sekundē kopīga darbība palīdz bērniem izjust Dzimtenes dabas brīnumaino skaistumu.

Mūsu skolas bērni prot ne tikai radoši zīmēt, bet arī domāt par nākotni. Šādas domas bērniem nāk prātā:”...nākotnē mūsu Latvijā būs lieli, stipri, labsirdīgi milži, kuri aizstāvēs mūsu Dzimteni no ļauniem cilvēkiem”. /D.Ločmelis 3.kl./

Rakstu sastādīja Daugavpils logopēdiskā internātpamatskolas - attīstības centra vizuālās mākslas un mājturības skolotāja Ž. Bukovska.